Chlíf Bikers, další pořadatelé

06.3.2016
Jak jste si mohli již všimnout, v červnu se koná závod Socialistik Dragater, který bude v režii maníků z Chlíf Bikers.
Možná by nebylo od věci, trochu si 'Chlíváky' představit....
Když se jich zeptáte, kdo a nebo co jsou to Chlíf Bikers, odpoví Vám toto:


CHLÍF BIKERS (www.chlifbikers.cz)

Dnes už nikdo neví, jak to tenkrát vlastně začalo. Těžko se píše, protože každý ví, že nejde jen tak se sejít, domluvit se a koupit mašiny. Prostě se to nějak stalo. Potkala se parta kluků, pro kterou ježdění a motorkaření něco znamenalo. Ostatně prověřil nás i čas. Spolu jezdíme už od roku 1999.

Seznamovali jsme se různě. Někdo se znal už od dětství, jiní se potkali na srazech a další si třeba od někoho z nás koupili mašinu. A jezdilo se. Na začátku na srazy, když to ještě nebyly komerční megaakce, na open air koncerty, nebo třeba jen tak k vodě. Jsme totiž vesměs bývalý čundráci – i když naše pojetí čundrů se trochu vymykalo standardu. V partě se to přeci táhne líp.

Začali jsme se scházet i mimo sezonu. Jenže vysedávat po hospodách nás moc nebavilo a na koncertu si moc nepokecáte. Někde v koutě našich myslí se rodila myšlenka na vlastní klubovnu.

Tenkrát Tráva dostal od rodičů chalupu s hospodářským stavením – stodolou a chlívem. A ten chlív byl naším osudem. Tráva nám ho ve své velkodušnosti nabídl. Ani jsme nad tím moc neuvažovali. Mělo to být přece naše a tak jsme se dali do práce. Byla to šichta, zabili se ovce, vykydala povala plná sena a slámy ještě z války, původní hliněná podlaha se vyměnila za beton, přitáhla se voda a elektrika, ale ta makačka na společné klubovně naší partu jen stmelila. Tak vznikl Chlíf bar.

Klubovna byla hotová a my měli kde dělat vlastní akce. Podotýkám, že to byly zpočátku akce spontánní. Slavily se narozeniny a svátky členů party i našich kamarádů, scházeli jsme se na Vánoce atd. Hlavně jsme si mohli v klidu posedět a pokecat o ježdění a třeba naplánovat dovolenou.

Dovolené – to je zřejmě další milník v historii party. Už jen to, že se musí domluvit 10 – 15 borců, kam se pojede, kde se přespí, kde zakalí. A samozřejmě jestli spolu vůbec těch deset dní vydržíme. První vlaštovkou byl výlet do Polska a na Slovensko. Soptík, Lůďa, Ondra a Strejda se domluvili na srazu na Rozkoši a vzali to domů přes Náchod, jezera Otmuchów v Polsku, Jeseník, Ostravu a Slovensko. Dobrý začátek na otrkání. Příští rok se už jelo Slovensko celé a potom Rumunsko a pak Chorvatsko, Slovinsko, Itálie a nakonec jsme si troufli i na Ukrajinu do Bulharska, Srbska, Albánie, Černé Hory a Bosny. Takže společné dovolené jsou další kapitolou našeho ježdění a o podrobnostech se můžete dočíst na našem webu www.chlífbikers.cz.

Ony již zmíněné dovolené byly jistě důležitým faktorem, ale my nejezdili pouze na ně. Seznámili jsme se s několika dalšími partami nezávislých bikerů. Navštěvovali jsme je, a navštěvujeme několikrát do roka Tankery z Příbrami, Žižka Jugen z Tábora, partičku Vokurčáků ze Znojma, Rock club Garage – kteří stáli u našeho seznámení a byli prvotním vzorem, i naše nejbližší sousedy Klondaik klub…. Prostě jsme se orientovali spíše na malé soukromé akce, kde se všichni znají, poslouchají stejnou muziku a hlavně fandí motorkám.

Sami jsme pro kamarády pořádali několik akcí ročně. Ať už to bylo zahájení nebo konec sezony, anebo – páč jsme parta soutěživá – různá sportovní utkání. Na střelbách jsme začínali s praky, vzduchovkami a malorážkami na zahradě u Chlífu a dnes si už jednou ročně pronajímáme střelnici, kde soutěžíme ve střelbě z krátkých i dlouhých zbraní. Všestrannost zkoušíme při Chlífáckém víceboji, kde soutěžíme v nohejbale, stolním tenisu, šipkách, zatloukání hřebíků, vrhu koulí a dalších zábavných kláních, kdy cílem není zvítězit, ale zúčastnit se a přežít. A to všechno proto, aby se naše moto-cyklistická obec nevěnovala pouze opilství a kouření lehkých drog.

Jenže léta běží vážení. Situace se změnila. Dnes už nejsme jen přátelé, dnes jsme už téměř rodina se všemi obtížemi, které to provází. Máme děti, hypotéky a tak nějak žijeme. Vedeme standardní životy a snažíme se je vést nestandardními způsoby. A stejně jako je pro nás výzvou rodinný život, hledáme stále výzvy nové. A tou největší jsou závody socialistik – dragsterů. A zde mi dovolte vyzdvihnout činnost našich přátel z Psychopath racing teamu z Neveklova, kteří byli a jsou hnacím motorem této nové výzvy. Najednou jsme zjistili, že i u nás jsou borci, kteří se dokážou nadchnout a vyvinout úsilí ke zdárnému sestrojení závodního speciálu. Radou pomohou Psychopati a technická zručnost a nadšení nám nechybí. Na první závody jsme jezdili jako fandové PRT . Člen našeho klubu Lůďa „Klošák“ Procházka soutěží totiž za PRT Neveklov. Má takto jinak ve svém speciálu nejstarší motor z celého startovního pole. Podpora se závod od závodu zvětšovala, až se naši dva členové rozhodli, že v sobě objeví skrytý potenciál a postaví si vlastní speciál. A tak se opět za podpory PRT zrodil „Chlífson“ – ovšem tentokrát již pod vlajkou Chlífbikers. Počáteční neúspěch daný nezkušeností borců jsme na závodech posledních proměnili v místa na bedně a to hned dvakrát. A pozor – s jídlem roste chuť.

A protože se soupeření socialistik dragstrů potýká již od začátku s nedostatkem letišť na pořádání závodů – rozhodili jsme svoje sítě a v listopadu 2015 se klub rozhodl uspořádat v roce 2016 závod na letišti v Částkovicích u Pelhřimova, kam srdečně zveme všechny příznivce Socialistik dragstrů.
 

Diskuse

[Obnovit]  [Přidat příspěvek]

Ještě nebyl přidán žádný příspěvek.